Hakkımda

Etrafımıza baktığımızda küçüklüğünü çocukluğunu yaşayamayan o kadar insanlar var ki bu anlatılmaz yaşanır..
     Çünkü bende onlardan biriyim.İlkokula başlamadan öncesi sanırsam bir yada iki yılımı daha  hatirlarim. Berber Ramazan ın bana yaptığı davulu baba annemin o müstesna uyarılarını ve birde çocukların korkulu rüyası olduğumu Unutamam .
       Ben kasaba yani köy çocuğuyum o zamanlar ne güzel yıllardı. Hiç bir şeyden habersiz para kazanma derdi olmayan sessiz ve sedasız yıllar .
İlkOkuldan 

Okula o zamanlar mahallemizde arkadaşım olan Ayhanla gitmiştik .El ele tutuşup öğretmenimizle tanıştık ve biz gibi daha nice sınıf arkadaşlarım kimisi babasıyla kimisi annesiyle .. Anaokulu falan yok direkt ilkokul el ele gönül gönüle öğretmenim benim canım öğretmenim Sabahattin Tavacı nın Sınıfına geçtik ..Bilgileriyle ışık tuttu bize Atatürk  ün izinde Bir dedik iki dedik üç dedik dört ve beş ilkokulu 4.5 not ortalaması ile bitirmişim . Ne güzel bir not ama elde kazanılan bir okul yok .
Matematik Ogretmenim
 -Süller
Öyle böyle derken yaz tatiline geldik ve benim hayatımın karardığı yerdeyim,  benliğimin  kaderimin yazıldığı yere .. Allah kimseye vermesin düşürmesin dedirtecek cinsten bir durum. Anne mi kaybettim .. Artık benim için yeni yepyeni bir hayat başlayacaktı . Yaşım daha oniki . Aradan biraz zaman geçtikten sonra hani hayat devam ediyor ya sira da ortaokul var.       Annemde yok ya, yerleştik sağolsun bir hocamız sayesinde denizli çal süller erkek öğrenci yurduna ve ortaokula başladık. Eğitim durumum süper yani leb demeden leblebiyi anlayacak kapasite mevcut.. Okulumda müdürün öğretmenlerin daha doğrusu bütün herkesin gıbta ile baktığı bir öğrenci kimliği ile orta üç ikinci dönem oldu attılar beni okuldan . Nedeni ? Evet nedeni sigara ..Kahrolası hademe yalakalık olsun diye , sigara içtiğimi görmüş ve söylemiş müdüre apar topar  Geldik çivril 30 Ağustos orta okuluna . Yarım dönemlik serüvenimde orayada damgamı vurdum tabi .En son okul gecesinde bozuk paraları o güzel sesim sayesinde kafama yedigim anı ve  müdürümüzün ağzından çikan cümleleri hatırlıyorum.
   *Oğlum geldin , okulumuzun yemeğine yağ oldun tuz oldun aferim hayatında başarılar sana ..
Tabi yine ortada kazanılan bir okul olmadığından dolayı o bu şu derken kayıt olduk Süper Liseye oKul Yok ama Devlete Sırtımı dayamışım o zamanlar 17 lira burs veren, devlet parasiz yatılı ve bursluluk Sınavıyla ...  lisenin de süperi olurya öğrencinin olurmu acaba ..
Maddi durumumuz çok kötü bu arada gündüz okul yolu tutuyorum okuldan dönünce kahvede  çalışmaya Başlıyorum Hafta sonları da  çalışıyorum falan derken ben dayanamadım daha fazla ..Hüsran ve Süper Lise hazırlıktan o çalışkan akıllı herşeyi bilen herşeye atlayan benliğimle  olduk Kahveciler kralı ..
 Okul hayatımızı noktaladıktan sonra onsekiz yaşımda tekrar kasabamızın en genç esnafı olarak arşivlerdeki yerimi Aldım .
Muhammet ben ve degerli
varlığımız Top    
Hayat devam ediyor ya askerlik gelmiş hoş gelmiş . Acemi birliği Erzincan 16 saat otobüs yolculuğu ile buldum tugayımı ilk gün Yat .. Sabah Kalk yat kalk sürün .. 3 üncü gün geldiler dediler kös var bilirmisiniz mehteran takımında İkilili davul ..
 Çalmasını bilen var mi dediklerinde hemen atladım balıklama 30 gün  Ceddin deden Neslin baban  !!!   çalarsin acemilikten yırtarsın ..Bitti acemi birliği .. Geldik usta birliğine .. Izmir bornova . Bölük astsubayım dediki siz B grubusunuz hadi gözüm görmesin.. Biz 2 Arkadas Bayram ve ben 1985/1 - B  gRubuyduk Kim Uğrasacak bizle herkezden egitimde geri kalacağız  o oldu depocu ben oldum kantinci .. Sonra çaycı  sonra hastane çavuşluğu derken
Bayram ben ve
Bascavusumuzun Kızı
Hoppp kitlediiiiler bize 7 gün cep telefonundan bitime 8 gün kala diskoyu .. Bilen bilir bilmeyende Askere gidene sorsun diskoyu .. 
Neyse bitti askerlik Geldik memlekete başladık kahvede çalışmaya .. Bu arada annemin vefatından sonra babamla ayrılmış önce hayatıma dayımlarda daha sonrada amcamlarda devam etmiştim .. Evlenecek yaş geldi çattı . Bulduk bir aşk serüveni tabiki bu başka ama cep boş hayat hoş.. Ne yaparız ne ederiz derken Aldık soluğu Eşimle Alanyada .. Yol bilmem iz bilmem yer hiç bilmem . Yerleştik bir pansiyona başladık iş güç aramaya.Hamamda bulduk sonunda işi 2 ay sonunda zor aldık grevle maaşlarımızı Derken otelde başladım sonra başka otel başka başka oteller ve oldum şef garson . Tabi zaman geçtikçe alışıyorum Alanyaya herkesi çevremi tanımaya başlıyorum . Evimiz oldu tabi kiralık içi malzeme doldu durup dururken birde Nur topu gibi bir oğlum oldu (Herkesin evladını Allah Bağışlasın) Sans im dilaver gidiyor ya artık ilk defa Eşimde 3 tane perfect dil var o çeviri yapıyor ben çalışıyorum para kazanıyoruz .
Babasının Koçu
Dedim ben bırakayım herşeyi iş yeri açalım açtık FidesAlanyayi başladık Uçak Bileti tercüme işlerine para o kadar kazanıyoruz ki herşey Tamam seneye ev alırım kesin .. 3 Bilet satsam 90 dolar Noterden 2 tercüme gelse 100 lira öyle böyle gidiyor kazançlar seriyor derken ...
   Hoooops hasta olmuşum ne hastası diye hiç sormayın şeker hastası .. 800 şekerle yattık hastaneye bir haftanın sonunda taburcu olduk ama Şuanda ne alanyadayım ne bir iş yerim kaldı nede bir düzenim bir sistemim .. Hayat işte ne oldum dememek lazim ne olacağım demek Lazim .. 1 Sene içinde maf oldum gittim geldim Denizliye .. Şuan ordayım kendimi hayatımı ailemi ve Sistemimi toparlamaya çalışıyorum .Ha bu arada 2. Bebeğinde 3 ay önce doğdu .. Buda son Bir yildaki en büyük sevincim oldu .. İste benim biyografim bu ..
Babasının gülü Bu Arada Bu Blogu Hastalıgım Boyuncada Kullanmadım . Yani Lanetlediğim 2015 yılında ..Sanırım Hic Yazmadim Amacım : Güzel Blogcu Yazar Arkadaşlar Bulup Misafir yazarlarda Olabilir Tabiki . Sevgi Saygı ve özgüvenle paylaşım Yapmak ÖGRenmek Ögretmek Daha Dogrusu Boş zamanımızı internet bazında daha değerlı Kilmak ..eGer Blog Konusunda Site Konusunda Bilgi isteyen Olursa hiç Çekinmeden her Konuda danışabilir . Donanim yada Yazilim hiç Farketmez 
                                                             Kalın Sağlıcakla.

20 yorum:

 1. Samimi, içten bir biyografi olmuş... zorlu süreçleri ne güzel atlatmissiniz,,,
  anneniz için Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun...
  Çok geçmiş olsun, juniorlara da saglikli, uzun ömür versin 😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle Yorumunuz için Çok ama çok Teşekürler. Eh hayatta insan neyse o olmalı.Ben böyle olmayı heryerde seviyorum..zaten o yüzden blog ve blogları seviyorum. Saklısız gizlisiz ..

   Sil
 2. Ne güzel anlatmışsın soluksuz okudum. Öncelikle çok geçmiş olsun. Ama seni bir kere daha taktir ettim. Küçük yaşından beri verdiğin mücadele her babayiğidin harcı değil. Ailenle mutlu ve sağlıklı uzun bir ömür dilekleimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok Tesekur ederim canım ablacığım. Umarım bu kısa hayatta herkes mutlu olur. Yorumunuz beni gerçekten onurlandırdı.Sagolun.

   Sil
 3. Sevgili kardeşim.Okudum ama bazı yerlerinde bayağı koptum gittim.Hayat daha on iki yaşındayken ilk sillesini vurmuş.Ama azmine hayran olmamak elde değil.Çocuklarını Allah bağışlasın, inşallah hep mutlu olursun.Ama şeker olayı kötü olmuş.Çok genç yaşta bulmuş seni.Ne hayat hikayeleri var değil mi?Yaşayan bilir ancak.Fakat dualarımdasın artık oğlum.Blogla ilgili bir sıkıntım olursa oğluma söylerim.Yazmaya devam et lütfen.İyi geliyor zira. Paylaşırız, destekleriz, birimiz hepimiz için.Diliyorum ki, şansın döner ve her şey yolunda gider.Yavrularının hatrına Allah güzel yazılar yazmış olsun oğlum.Eşine ve sana mutluluklar, sevgi ve selamlar.Ece ablan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Insallah Ablam Herkes MutLu Olur . Tesekurler.

   Sil
 4. Hastalıklar hayatımızı alt üst ediyor gibi görünüyor ama sağlıklı halimizin kıymetini anlayıp şükrediyoruz. Dar günde gerçek dostlarımızı anlıyoruz. Sabır gücümüz gelişiyor bazıları ile de yaşamayı öğreniyoruz. İnşaallah sizin ki misafir olur gider ama kalsa da dert etmeyin şeker hastası olan tip 1 olanlar bile biliyorum çok sağlıklı devam ediyorlar. Resetlemek iyi geliyor hayata, sağlıklı ve mutlu günleriniz olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekur Ederim oncelikle guzel düşünceleriniz için sonrada yorumunuz icin ..Insallah hayatta herkes saglikli ve mutlu bir hayat surer.. Bendede fazla birsey kalmadi ama iste mafoluyoruz bazen ..

   Sil
 5. Waaow mail adresini ararken biyogrofine rastladım gerçekten süpersiniz. olsun hastalıklar olur geçer sağlık olsun önemli olan ailece dimdik ayakta durabilmek.Herşey güzel olacak bak size dua edecek biri daha oldu:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok Tesekur ederim bu yorumu neden geç gördüm ki ben.. Bol dua et İnşallah 😊

   Sil
 6. Bazi yerlerde gülerek bazi yerlerde duygulanarak okudum ve takdir ettim tüm zorluklara ragmen hayata sarilmani. Ben de 2 yasimdan beri annesiz büyüdüm annem hayatta olmasina ragmen. Bundan sonraki hayatinda mutluluklar dilerim. Insan içinde dogdugu aileyi seçemiyor ama kurdugu aileyi istedigi gibi seçebiliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah herkese dostlarimiza arkadaşlarımıza güzel harika bir gelecek versin inşallah zor olsun fark etmez ama yasanacak güzel günler olsun . Anne aşkı herzaman bir baskadir . Bende çocuklarima her zaman önce anne askini sonrada yokluktan uzak tutmayı kendime bir borç bilmisimdir . Tesekurler Yorumun için Derya.

   Sil
 7. Merhaba, Blog Atlası'nda blog sayfanızdan kısaca bahsettim. Bilgi vermek istedim. Bu adresten ulaşabilirsiniz: http://blog-atlasi.blogspot.com.tr/2016/09/yazarki.html

  Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Tuna Saolasın . Ama Ben tam olayı çözemedim ve o yüzden size dönüş yapmadım.

   Sil
  2. Bir blog dizini oluşturma amacıyla kurdum Blog Atlası'nı. Henüz çok yeni olduğu için çok amatör bir görünümde. Takip edilesi blogları bir araya getirmeyi amaçlıyorum. Şimdilik sadece logoları, linkleri ve son yazıları ekliyorum. Kısa bir süre sonra tüm bloglar üzerine tanıtıcı yazılar yazacağım. Bir de facebook grubumuz var. Orda da yazarlar kendi yazılarının linklerini paylaşıyorlar. Küçük de olsa bloglara bir ziyaretçi akışı sağlanıyor bu sayede.

   Sil
  3. Blog atlasına göz attım aslında güzel bir düşünce, Bu arada adresımı yanlış yazmışsın hptts olarak deil hptt olarak yazarsan bloğuma tıklayanlar gelebilecektir. Benim hitle pek aslında problemim yok . Ama diğer arkadaslara destek olma adına face grubuna da katılır yenı arkaşlar tanımak ısterım . Umarım basarılı olursun bu yolda . 😊

   Sil
  4. Hatayı düzelttim. Şimdi tıklayınca sayfana giriş yapılıyor. Destek için teşekkür ederim. Grubumuzda yazılarını da paylaşabilirsin. https://www.facebook.com/groups/blogatlasi/

   Sil
 8. Hocam gücenme ama düzenlediğin bir çok blog teması kendininkinden daha güzel.

  Hayata tutunma çaban konusunda da tebrik ederim. Her zaman çevremde görmek istediğim insanlardansın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok Teşekürler . Ben biraz Sadeceyim Ondan kaynaklı Sanırım . Hiç düşünmedimde Tema değişikliği. Umarım her zaman iletişim Halinde oluruz.😊Saygıyla ..

   Sil